Erasmus Kültürel gezisinde para ödeniyor mu?

Sorular ve Şikayetler.Category: Genel Eramsus ŞikayetiErasmus Kültürel gezisinde para ödeniyor mu?
Adnan Geyik asked 9 ay ago

Erasmus kapsamında 5 ülke Orta öğretim kurumları arasında kültürel konuda güzel bir organizasyon yapıldı. Bu organizasyona Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu olarak katıldık. Kızım İspanya’ya katılan grupta yeraldı. wBildiğim kadarıyla projenin mali kısmı Erasmus ve Avrupa Birliği tarafından karşılanıyor. Ama okul idaresinden bir kişi idaresinde herkesten önce 500er euro istendi. Ama biz itiraz edince 3 öğrenci velisi 300 er euro 3 öğrenci velisi de 100 er euro verdi. Gezi sonunda bizim itirazlarımız okulda yankı yapınca geziye katılan kişi 50 euro alıp kalan paraları öğrencilere iade etti. İspanya’ya giden grupta 6 öğrenci 2 proje öğretmeni ve amacı sadece gezme olan hiçbir fonksiyonu olmayan müdür yardımcısı vardı. Bildiğim kadarıyla daha önceki gezilerden de para toplanmış. Kurumunuza konu ile ilgili bilgilendirme yapmak istedim.

1 Answers
Erasmus Raven Team Staff answered 8 ay ago

Merhbayınız efenims.
Şimdi teknik olarak baktığımızda erasmus içerisinde böyle projemsi şeyler olabiliyor ancak para alma verme konusu biraz sıkıntılı çünkü hibeli mi yoksa hibesiz mi önce onu bilmek gerek. Anlattığınız sistem erasmus içerisinde bulunmamaktadır. Çünkü erasmus sizden para almaz size hibe verir ya da para hiç vermez siz kendiniz gidersiniz.
Geriye kalan kısımlar okulun kendi bileceği iş. Alır alamaz diyemeyiz onu bağlı olduğu yerle görüşmek gerekir.
Bizi dava etmesinler diye böyle bir öneri gibimsi bişeyler söyledik ama bilemedik ayol. Siz onu bi okul ile görüşün. Fiş falan kesti mi mesela.
NOT: Çok da ciddiye almayın bizi. 
 
Dıkşın dıkşın. Bays.