Gittigim yerde tek erasmus ogrencisi benim

Sorular ve Şikayetler.Category: Erasmus Üniversite ŞikayetiGittigim yerde tek erasmus ogrencisi benim
Oguzhan huda asked 2 sene ago

Romanya baia mare de erasmus ogrencisiyim. Okulda bir tek erasmus ogrencisiyim aslinda. Arastirdigimda onceki senelerde ogrenciler geliyormud nedense bu sene kimse yok. Acaba ana kampuste cluj napocaya naklimi istesem gerceklesebilir mi ? Herkes rumence konusuyor hic kimseyle diyaloga giremiyorum sizce ne yapmaliyim

1 Answers
Erasmus Raven Team Staff answered 2 sene ago

Çefaç!

Öncelikle çok ballı olduğunu söylemek gerek. Tek olmak ve bilmediğin bir dili öğrenmek zorunda kalmak Erasmus’un zaten amacıdır. Zorluk iyidir hayatta kalmayı öğrenirsin. Daha önce de defalarca söylediğimiz gibi Erasmus ingilizce bir program değil uluslararası bir programdır. Dolayısıyla ingilizce konuşulan bir yere gönderilmek gibi bir kural da yok.

Eğer gittiğin üniversitenin bir başka kampüsüne nakil isteyeceksen gittiğin kampüste de aynı derslere giriyor olman gerekiyor ki mümkün olabilsin. Tabi bunu talep etmeden önce Türkiye’deki Erasmus koordinatörün ile görüşmen gerek. Haberleri olmadan nakil falan yapma sakın. Mümkünlüğü derslerinle alakalıdır.

Açıkçası orada kalman taraftarıyız. Senin için çok daha iyi olacaktır. İşin kolayına kaçma ve dillerini öğren. Emin ol giderek kolaylaşacaktır.

He bu arada olur da selam vermek için birisine çefaç dediğinde sana labılagundaç falan derse şimdi çeviremeyeceğimiz bir küfürdür ve hamamböcekleri ile ilgilidir haberin olsun. Dute naibi yani canın cehenneme adamım diyerek cevap verebilirsin. Tabi ki bunları laps diye söyle demiyoruz ama aklında bulunsun. Her zaman önce küfürleri öğrenmekte fayda vardır.

Hadi selametle.