Güncel transkript sorunu

ibrahim sütcüoğlu asked 6 ay ago

Son sınıf öğrencisiyim. Erasmus programı ile yurtdışına öğrenim amacıyla gitmek için başvurularımı sistemde belirtildiği üzere ‘https://app.erasmus.akdeniz.edu.tr’ adresinden tamamladım.29/04/2019 tarihinde yerleştirme sonuçları açıklandı ve listeyi incelediğimde benden daha düşük GANO ve Dil Puanı olan kişilerin listede adı yazıyordu ancak benim adım yoktu. Benim bölümümden sadece bir kişi gitmeye hak kazanmış. Eksik bişey yaptığımı düşünerek başvurumu incelemeye başladım. Daha sonra Üniversitemizin erasmus duyuru sayfasında duyurularda transkript yükleme ile ilgili bir duyuru olduğunu gördüm(başvurular bittikten/kapandıktan sonra). Ancak ilk başta başvuru yaparken benden böyle bir belge istenmedi fotoğrafımı yükledim gerekli bilgileri doldurdum ve başvurunuz onaylandı ibaresini sistemde gördüm.
Erasmus ofisi ile irtibata geçerek sorguladım ve sistemde transkriptimin yüklü olmadığı bilgisini aldım. Bu duyuru ile ilgili sistem otomatik olarak herkese transkript yüklenmesi gerektiği ile ilgili mail göndermiş ancak mailimi kontrol ettiğimde gelen bir uyarı veya duyuru maili yoktu gereksiz posta kutusuna düşmüş olabileceğini düşündüm ancak oradada yoktu. Ancak son sınıfım Erasmusa gitmek için son şansımdı dil sınavına gayretle çalıştım ve başardım. Şuan bu bütün emeklerim Ufak bir saniyelik transkript yükleme işlemi için başvurumun geçersiz sayılması beni mağdur etti.Akdeniz Üniversitesi Erasmus ofisinde çalışanlar işini gerektiği gibi prosedüre uygun yapmadılar ve benim gibi bazı başka öğrencilerde mağdur durumdalar.Transkript madem gerekliydi neden ilk başta başvuru yapılırken sistem kabul etti başvuruyu transkriptsiz şekilde.Ereasmus’u kazandım ve bu hakkımı işini düzgün yapmayan kişiler yüzünden kaybetmek istemiyorum.

1 Answers
Erasmus Raven Team Staff answered 5 ay ago

Merhaba,

Acıdır ancak gerçek şudur ki erasmus başvuru sürecinde ilgili siteyi sürekli kontrol etmek ve istenen bilgilerin güncelliğini takip etmek öğrencinin sorumluluğundadır.

Ulusal Ajansa durum ile ilgili bir mail atabilirsin ancak öncelikle it departmanı ile görüşerek sana atılan mailin hangi mailine atıldıysa tekrar forward edilmesini talep et ve maline atılan tarih aralığını kontrol et.

Mail varsa yapacak birşey yok ancak yoksa o zaman rektör ile görüşmenş tavsiye ederiz. O da olmadı ulusal ajans.

Selametle.