Erasmus hibesi 1 ay eksik yatırılacak.

Sorular ve Şikayetler.Category: Erasmus SorunuErasmus hibesi 1 ay eksik yatırılacak.
Necbir asked 3 sene ago

Merhaba, ben 1 aydir yurtdisindayim. Üniversitenin erasmus biriminden mail geldi, haftaya yatacakmis. Fakat bize üniversiteye gelen hibe miktarinin yetersiz olmasi nedeniyle tek donem olanlara 4 aylik(olmasi gereken 5 aylik) iki donem olanlara 8 aylik (olmasi gereken 10) yatirilacakmis. Boyle bir sey olabilir mi? Giden ogrenci sayisi,donem belli iken nasil eksik gelebilir?

1 Answers
Best Answer
Erasmus Raven Team Staff answered 3 sene ago

Merhaba Necbir,

1- Erasmus Ofisin alacağı hibe durumuna göre öğrencilere eksik hibe yatırılabileceğini önceden yazılı olarak bildirdiler mi? Zaten en az 90 gün yatırma zorunlulukları var. 91. günden itibaren üniversitenin insiyatifine kalmış bir durum bu.

2- Hibe sözleşmesini imzaladıysan sözleşme üzerinde eksik ödenebileceği belirtiliyor mu? Eğer bunlar yapıldıysa ve sözleşmeyi imzaladıysan ortada arayacak bir hak yok.

Zaten asgari ödemenin üzerinde alacakmışsınız kesintiden önce.Erasmus ofisleri daha fazla öğrenci gönderebilmek için bazen böyle işlemler yapabiliyor ancak bunu öğrencilere öncede bildirmeleri gerekiyor.

Hibe üniversitenize geldiği zaman öğrencler çoktan Erasmus’a gittilerse yapılan hesaplama gelen hibe ile uyuşmayabiliyor. Dolayısıyla bu tarz kesintiler yapılabiliyor.