Ersmus NTUA transcript ve değişim sonrası

Sorular ve Şikayetler.Category: Erasmus Ofis ŞikayetiErsmus NTUA transcript ve değişim sonrası
Elif asked 12 ay ago

2018-2019 güz döneminde Erasmus programıyla, National Technical University of Athens’te Mimarlık bölümünde eğitim gördüm. Mimarlık bölümünün Erasmus koordinatörü, kampüsü de farklı bir yerde olduğu için diğer bölümlerinkinden farklı, ve kendisi ben gitmeden önce de göndermesi gereken belgeleri son günde yollamıştı. Bu benim vize durumumu sıkıntıya sokmuştu ve okula geç başlamak durumunda kalmıştım. Şimdi de mezuniyet durumum onun yüzünden tehlikede. Okulum transcript, Learning agreement after mobility ve okuldan ayrılış belgemi ıslak imzalı talep ediyor. Beş aydır ben ve okulum koordinatör Eleftheria Varouchaki ile iletişime geçmeye çalışıyoruz fakat maillerimize ve telefonlarımıza dönmüyor. Erasmusa hiç gitmemişim gibi orada aldığım dersleri saydıramıyorum ve bu yüzden mezun olamayacağım. Bu konuda karşı okulla da iletişime geçmeye çalıştım fakat ne yapacağımı bilemiyorum, giden arkadaşlarımın çoğu aynı sorunu yaşıyor. Nereye nasıl şikayet etmeliyim ve mağduriyetimi çözmeliyim?
Teşekkürler.

1 Answers
Erasmus Raven Team Staff answered 11 ay ago

Merhaba,
Bu tarz durumlar için her zaman üst makama yani bölüm başkanına ya da dekana başvurmak gerekir. Eğer kendi üniversitendeki erasmus ofisi bu durumdan haberdarasa zaten senin mezuniyetinle ilgili bir esneklik yapmayı deneyebilirler. Bu insiyatife bağlı bir durum tabi.Karşı üniversitenin üst düzey yöneticilerine bu durumu uzun uzun şikyet edebilirsin. 
Ayrıca burada senin de suçun var.Türkiye’ye geri dönmeden önce evraklarının tamamını toparlayıp getirmen gerekiyor. Eğer evrakların tamamlanmadıysa bu yarı yarıya hem senin hem de karşı üniversitenin suçudur. Ofis personelleri bazen umırsamaz hatta ırkçı olabiliyor. Gerekirse ofiste diklip o evrakları alana kadar oradan çıkmaman gerekiyor. Sonuçta bahsettiğin kişi en fazla ufak bir fırça yer sonra da işine devam eder ancak senin mezuniyetin tehlikede.
Son olarak erasmua sisteminde bu tarz konular için üniversitelere bir yaptırım bulunmamakta. 
Bol şans.