Erasmus Yurt problemi ve koordinatörlerin beceriksizliği

Sorular ve Şikayetler.Category: Erasmus Üniversite ŞikayetiErasmus Yurt problemi ve koordinatörlerin beceriksizliği
Baturay özkay asked 1 sene ago

Polonya’da West Pomeranian Business School erasmus öğrencisiyim. Yurtta değil hostel de kalmaktayım ve kaldığım yerden memnun değilim. Ben geleceğim zaman hostel de kalmayı kabul ettim çünkü doğal olarak kenti tanımıyorum ve yere ihtiyacım vardı. Ancak hostel kentten çok uzakta ve en yakın market 600 metre uzaklıkta. 2 kişilik oda seçeneği vardı ancak tek kişi olduğum için toplam 1100 zl ödeyecektim. Onun için tek kişilik odaya geçtim (750 zl). Parayı hemen istediklerinde doğru karar verdiğimi anladım. Ancak 750 zl benim için fazla ve hostel de Türk yok. Ayrıca tek tük öğrenci var. Diğer Türk arkadaşlarım (2 kız) başka yurda transfer edildiler. Yalvarmama rağmen hala çözüme kavuşturulmadı. Kendim yurtlara e mail atmaya başladım ancak ds5’in olumsuz dönüşü dışında hala cevap alamadım.
Ders seçiminde yaşanan bir aksaklık da var. Seçtiğim bir ders açılmadı ve ilgilenen kişi hasta. Diğerleri düzgün ilgilenmiyor pası birbirlerine atıyor. Bizimle en başından beri ilgilenen asıl koordinatör ise şehir dışında ve haftada bir geliyor.
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

1 Answers
Erasmus Raven Team Staff answered 1 sene ago

Merhba,

Öncelikle Yurt sorunun için Polonya’daki üniversinin yardımcı olması gerekiyor fakat ilgisiz davranma durumu söz konusu ise Türkiye’deki üniversitene söylemen ve Polonya’daki üniversite ile görüşüp sana yardımcı olmalarını talep ettirmen gerekiyor. Kalacak yer öğrencilerin sorumluluğundadır ancak üniversiteler de bu konu ile ilgili yardımcı olmaları gerekiyor.

Dersler açılmadıysa ve konu ile ilgilenenler de işi uzatıyorlarsa bölüm başkanı ya da üniversite rektörü ile görüşmeni tavsiye ederiz. En nihayetinde sen oraya okumaya gittin ve şu an gidiş amacınla ilgili sorun yaşıyorsun. Türkiye’ye gelen Erasmus öğrencilerini baş tacı yapıyorlar ve her işlerine birileri koşuyor. Türkler gittiğinde de aynı şekilde yardımcı olunması gerekiyor. Kısacası seninle ilgilenmeyenlerin üstleri ile konuş. Bu şekilde daha kolay çözebilirsin.