Erasmus ve Bilet fiyatları

Hemen söyleyelim her yere uçakla gidilmez! Leylek mi getirdi seni? İki adım yol bin otobüse git. /: Neyse. Otobüsle gidebileceğiniz yakın ülkeler de var ve bunu unutmayın.

Öncelikle her zaman olduğu gibi önceden planlama şart. Erasmus’a mı gideceksin? Gideceğin ülke kesinleştikten ve kabul mektubun geldikten sonra hemen biletleri araştırmaya başla. Vizen çıkar çıkmaz da uçak biletini aynı gün al hiç beklemeden. Ne kadar erken alırsan o kadar iyi.

Nerelerde ucuz bilet olur? ya da yolculuk nasıl ucuza getirilir?

  • Bilet araması yaparken tarayıcı geçmişini silmekte fayda var çünkü birçok havayolu şirketi websitelerini ziyaret ettiğinizde bilet aradığınız ülkeleri görebilmekte. Hatta aynı siteye iki defa girdiğinizde site otomatik olaral ” bu bileti alacak ki bir daha gelmiş hemen fiyatı arttırayım” diyebilir ve fiyatı arttırabilir. True story bro.
  • skyscanner.com genel olarak işinizi görebilir.
  • Alakasız gelebilir ama donanimhaber.com da işinizi görebilir bir ihtimal. arayıp buluyor adamlar ucuz şeyleri. Özellikle hiç bilmediğiniz bir itede ucuz bir biley görürseniz donanimhaber’e bir bakın. dolandırılması imkansız insanlarda doludur.
  • Birikmiş milleri olan insanlardan yardım isteyebilirsiniz. Yüssüzlük yapın çok işinize yarar.
  • İki uçak değiştirebilirsiniz. Bu bile bazen tek bilet almaktan iyi olabiliyor.
  • Çok bavul çok para demektir bunu da unutmayın hatta siz şu yazımızı da bir okuyun. Erasmus’a gitmeden önce yapmanız ve yapmamanız gerekenler.

bir diğer alakasız ama işinize yarayabilecek bilgi de https://www.sleepinginairports.net/ Çok gezeyim az ödeyeyim diyorsanız bi bakın.

Yeni şeyler öğrendikçe bu yazımızı güncelleyeceğiz.

Hadi bakalım.

E.R.T.